ZUAKASIUNIA.8log.pl | Strona: 1.html

Temat: ‟Słownik terminów literackich”
Na dobry początek polecam ‟Słownik terminów literackich”, autorzy: Michał Głowiński, Teresa Kostkiewiczowa, Aleksandra Okopień-Sławińska i Janusz Sławiński, wydany przez ‘Ossolineum’ (w serii ‘Vademecum polonisty’ – ta nazwa zapewne zostanie tu przywołana jeszcze wiele razy...). Słowników na rynku jest wiele, ale polecam ten konkretny - w odróznieniu od różnych pseudosłowników 'szkolnych', 'skróconych' itp. jest naprawdę dobry.
Źródło: salonliteracki.pl/forum/viewtopic.php?t=1935



Temat: Prezentacja: analiza środowiskowej odmiany j. polskiego
już szukałam... i znalazłam. tylko chciałam zobaczyć jakie utwory inni by wybrali. Nie jestem pewna co do literatury podmiotu, wybrałam: Henryk Sienkiewicz „Potop” Adam Mickiewicz „ Konrad Wallenrod” i nie wiem co dalej... a jako literaturę przedmiotu mam: 1. Michał Głowiński, Teresa Kostkiewiczowa, Aleksandra Okopień-Sławińska, Janusz Sławiński -Słownik terminów literackich, Ossolineum, Warszawa 1989 2. Władysław Kopaliński- Słownik mitów i tradycji kultury, Państwowy Instytut Wydawniczy Drukarnia Naukowo- Techniczna, Warszawa 2001 3. Wolfgang Tarnowski „Rycerze”, Wydawnictwo Atlas, Wrocław , 1995 4.Alan Baker „Rycerstwo Średniowiecznej Europy”, Świat Książki 2004 czy mógłby ktoś mi napisać, czy idę w dobrym...
Źródło: polonistyka.edu.pl/viewtopic.php?t=66


Temat: Pan Tadeusz
Obawiam się, że nie wybronisz się. Proza to mowa niewiązana, pozbawiona stałych jednostek rytmicznych[...](Hasło: Proza, Słownik Terminów Literackich, red Janusz Sławiński) "Pan Tadeusz" jest dziełem epickim w przeciwieństwie do poezji, czym próbujesz się bronić, ale epika to niestety nie to samo co proza.
Źródło: polonistyka.edu.pl/viewtopic.php?t=141


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • bezkitu.opx.pl